В ЄС заборонили ще один пестицид

В ЄС заборонили ще один пестицид

Європейська комісія у вівторок, 18 червня, опублікувала свою постанову, якою не стала продовжувати дозвіл на використання активної речовини хлорпрофама.

Запеклі суперечки про долю хлорпрофама в Європейській Комісії велися з початку року. Ще в лютому Європейський постійний комітет з рослин, тварин, продуктів харчування та кормів (ScoPAFF) виносив на голосування заборону хлорпрофама (або CIPC), але тоді голосів на підтримку заборони не вистачило.

Тепер держави-члени ЄС повинні відкликати дозволи на засоби захисту рослин, що містять хлорпрофам як активну речовину, до 8 січня 2020 року.

У документі також вказується, що будь-який пільговий період, що надається державами-членами відповідно до статті 46 Регламенту ЄС № 1107/2009, повинен бути якомога коротшим і закінчитися не пізніше 8 жовтня 2020 року.

Хлорпрофам є одним з важливих пестицидів в сучасному картоплярстві. Для використання в якості регулятора рослин і гербіциду на картоплі він схвалений тільки в Сполучених Штатах.

Для довідки: в 2018 році Держави Європейського союзу підтримали пропозицію Єврокомісії ввести заборону пестицидів, які вбивають бджіл. Йдеться про повне вилучення зі сфери застосування на відкритому повітрі трьох активних речовин – імідаклоприду, клотіанідіна, тіаметоксамом.

Comments are closed.

Iнші культури