В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ ЗАБОРОНИТИ ОКРЕМІ ПЕСТИЦИДИ

В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ ЗАБОРОНИТИ ОКРЕМІ ПЕСТИЦИДИ

У Кабінеті Міністрів України зареєстровано проект постанови «Про заборону ввезення на митну територію України та використання в Україні окремих небезпечних пестицидів». Документ передбачає заборонити з 1 червня 2019 року ввозити такі пестициди як: атразин, ацетохлор, гліфосат, імідаклоприд, клотіанідин, тіаметоксам та всі їхні препаративні форми. Надалі передбачається включити їх до списку заборонених до використання в Україні та скасувати їхню державну реєстрацію. Про це повідомляють на сайті Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун звернувся до Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана з проханням переглянути даний документ. Адже заборона використання перелічених пестицидів призведе до мільярдних збитків в агросекторі. У своїй позиції Андрій Дикун опирається на дослідження, спеціально проведені Інститутом аграрної економіки при Національній академії наук України і отримані 5 квітня цього року.

Зокрема, фахівці Інституту прорахували, що відміна використання цих пестицидів призведе до падіння врожайності основних експортних культур – пшениці, кукурудзи, ячменю, сої, ріпаку, соняшнику – і складе від 5 до 20%. Щодо коштів, то це виллється у збитки від 22 до 64 мільярдів гривень в рік, якщо додати втрати в якості продукції.

У той самий час екологи (наприклад організація «Екологія-Право-Людина») вже кілька років закликають заборонити атразин, гліфосат і ацетохлор, оскільки в Європі вони визнані токсичними. Екологи стверджують, що пестициди сприяють розвитку раку, отруєнню людей, забруднюють воду, повітря, ґрунт і стають причиною масової загибелі бджіл.

Comments are closed.

Iнші культури