Україна закрила євроквоти по 9 продуктам!

Україна закрила євроквоти по 9 продуктам!

Україна закрила євроквоти по 9 продуктам!
 
Україна станом на 22 липня 2019 р. повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС по 9 групам товарів. Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).
Зокрема, євроквоти закриті по меду, цукру, крупам і борошну, обробленому крохмалю, обробленим томатам, виноградному і яблучному сокам, пшениці, кукурудзі і вершковому маслу.
 
«Помітне пришвидшення темпів закриття квот та пожвавлення торгівлі з ЄС, адже на аналогічну дату минулого року було закрито 7 квот на безмитний експорт з України до ЄС (по крупам і борошну та обробленому крохмалю не були закриті квоти у першій половині 2018 року)», — йдеться у повідомленні УКАБ.
 
За результатами січня-травня поточного року, ЄС імпортував з України агропродовольчої продукції на загальну суму в €3,1 млрд, що на 37% або €0,85 млрд більше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
«Потенційно до кінця року ще закриють квоти по ячменю (наразі використано 79%), м«ясу птиці (використання основної квоти — 75%), солоду і пшеничній клейковині (58%) та крохмалю (53%)», — прогнозують експерти.
 
З жовтня 2017 року, терміном на три роки почали діяти додаткові квоти на 8 груп товарів: мед, борошно і крупи, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, овес, кукурудзу, пшеницю і ячмінь. Наразі, станом на 22 липня, із додаткових квот закрито 5 — мед, крупи, соки, пшеницю і кукурудзу.
 
https://agrozahist-donbas.com.ua

Comments are closed.

Iнші культури