Предпосівна обробка насіння – перший крок до урожаю!

Предпосівна обробка насіння - перший крок до урожаю!

Передпосівна обробка насіння – перший крок до урожаю!

 

Загальновизнаним фактом являється те, що величина майбутнього врожаю в значній мірі залежить від сортових та посівних якостей насіння. Тому аграрії завжди у пошуку нових районованих сортів з високим потенціалом врожайності. Основними показниками якості насіння є: чистота та його схожість, посівна придатність, енергія проростання, маса 1000 зернин, вологість, натура, а також наявність шкідників та зараженість хворобами.

Як правило, в першу чергу звертається увага на захист рослин від наявних на зерні або потенційно можливого зараження хворобами з ґрунту та захист від шкідників. Для цього існує великий спектр протруйників насіння. Це препарати для боротьби з інфекціями, боротьби з шкідниками чи комбіновані, які можуть містити кілька діючих речовин. Це забезпечує захист рослини на початкових етапах розвитку.

Вважається, що цього агрозаходу цілком достатньо, а все решта (отримання дружніх сходів, вирівняність сходів, достатня енергія проростання, формування кореневої системи, ріст та розвиток проростків) залежить від обробітку грунту, основного удобрення, глибини загортання насіння та кліматичних факторів. Але чи досгатньо цих заходів для закладання високого потенційного урожаю у сільськогосподарських культур? Нажаль ні. І ось чому.

 

Якість ґрунту. Від якості ґрунту залежить «комфортність» життя сільськогосподарських культур які ми висіваємо, адже грунт являєтьсядомівкою для рослин, з ґрунту рослини отримують воду та поживні речовини для росту, розвитку та утворення плодів – урожаю. Тому грунт має бути родючим, тобто ми маємо забезпечити гарні фізичні властивості: рихлість, пористість, водопроникність, вологоємкість. Також маємоподбати про забезпечення поживними речовинами. Все це сприяє швидкому та дружньому проростанню насіння.

Однак слід враховувати природну кислотнісгь грунту, адже цей показник дуже впливає на засвоєння поживних речовинрослиною.

При лужній реакції грунту зменшується поступлення у рослинуважливих макро- та мікроелементів як фосфор, залізо,марганець, бор, мідь та цинк. кальцій.

При кислій реакції погіршуються фізичні властивості грунтів,зменшується засвоєння макроелементів, особливо фосфору, який є особливо важливим елементом на початкових етапах розвитку рослин.

Внаслідок несприятливих фізичних властивостей грунту, нестачітих чи інших макро- та мікроелементів порушується обмінречовин у рослинах, спостерігається відсавання у росгі тарозвитку, невирівняність посівів і як наслідок закладаннянизької потенційної урожайності і навіть загибелі рослин восінньо-зимовий період (озимі культури).

 

 

 

Температура та вологісґь грунту. При настання сприятливих умов (наявність повітря, вологи, температури грунту) насіння рослин активнопоглинає воду, внаслідок чого у насінині відбувається безліч перетворень, внаслідок чого відбувається проростання зародка, утворення первинної кореневоі системи для закріплення у грунті та винесення на поверхню паростків. В подальшому самостійне живлення за рахуноккореня, ріст та розвиток.

Але не завжди сприятливі умови можливо передбачити. Можуть бути високі температури, недостатньо вологи, пізні сходи (особливо критичнодля озимих культур), недостатньо якісна підготовка грунту, що негативно впливають на розвиток рослин.

Строки посіву. Важливою умовою для отримання дружніх сходів та гарного врожаю є своєчасність посіву. Тому відхилення від оптимальнихстроків призводить до зниження схожості, енергії проростання уповільнення росту та розвитку і в кінці кінців до втрати урожаю. Особливо цестосується озимих культур, так як не завжди можна забезпечити оптимальний попередник, здійснити підготовку грунту та посів оптимальнеживлення. Також це впливає на режим зволоження та температурний режим.

Але попри всі вище перелічені фактори, що негативно впливають на отримання сходів, росгу та розвитку культур та отримання високоговрожаю, вихід є. Потрібно допомогги роспині з допомогою обробки насіння елементами живлення та біологічно активними речовинами. Дляцього слід застосовувати препарати, спеціально розроблені для обробки насіння, до яких є низка вимог: сумісність із протруйниками, наявність поверхнево-активних речовин для рівномірного покриття насінини робочим розчином, оптимальний склад необхідних поживних речовин, наявність сильного хелатуючого агента для елементів металів.

Компанія «Уніфер» пропонує лінійку висококонцентрованих суспензій, спеціально розроблених для обробки насіння багатьох сільськогосподарських культур: пшениці, жита, ячменю, тритикапе, кукурудзи тощо. Це Вуксали: Теріос Універсал та Теріос Vita. Усі Вуксали виробляють виключно в Німеччині на замовлення компанії «Уніфер Інтернешнл ГмбХ» на заводі Aglukon Spezialdflnger Со KG i відповідають усім вимогам щодо ефективності та якості.

Постає питання який із Вуксалів лінійки Теріос де, коли і при яких умовах застосовувати?

Вуксал Теріос Універсал. Сама назва «Універсал» говорить сама за себе. Це комплексна суспензія для обробки насіння практично всіх
сільськогосподарських культур не залежно від зони вирощування.


Склад Вуксал Теріос Універсал розроблений таким чином, щоб будь-яка культура отримала необхідний запас поживних елементів на початкових етапах розвитку. Ідеально поєднується 3 фунгіцидними тх інсектицидними протруйниками та підсилює ‘іх дію. Має відмінне покриття та та адгезію елементів живлення на поверхні насіння.

Застосування Вуксал Теріос Універсал для обробки насіння підвищує схожість та енергію проростання насіння, покращує розіиток кореневої системи, підвищує життездатність сходів. Особливо рекомендований в умовах недостатнього зволоження (не викликає провокативних сходів) та в умовах лужної реакції грунтового середовища, оскільки містить усі необхідні мікроелементи, хелатовані сильним хелатизатором.

Норма витрати для обробки насіння зернових культур 1,0-1,4 л/т, кукурудзи і соняшнику -4,0-5,0 л/т.

 

 

Вуксап Теріос Vita – спеціальна висококонцентрована суспензія для обробки насіння різних культур з підвищеним вмістом марганцю.

 

 

 

Основною відмінністю Вуксалу Теріос Vita y порівнянні з Теріос Універсал є наявність y складі екстракту морської водорості Ascophyllum Nodosum. Завдяки цьому Вуксал Теріос Vita містить природні фігормони АуксиниЦитокініни, Гібереліни, Бетаїни, також полісахариди, алгінати, вітаміни, тощо.

 

 

 

 

Вуксал Теріос Vita, крім функцій які перелічені у Теріос Універсал володіє ефектом стимуляції проростання насіння та розвитоку кореневої системи. Рекомендований для застосування в усіх агровиробничих зонах за умов оптимального зволоження ґрунту на час посіву. Завдяки підвищеному вмісту марганцю, він забезпечує озимим культурам оптимальне накопичення цукрів в осінній період, сприяє якісній перезимівлі та швидкому старту навесні.

Норма витрати для обробки насіння зернових культур 1,0-1,4 л/т, кукурудзи і соняшнику – 4,0-5,0 л/т.

 

 

 

 

 

Незалежно від зони вирощування сільськогосподарських культур вґрунтах України спосгерігається нестача мікроелементів особливо на початкових етапах розвитку.

 

 

 

 

 

Застосування одного з Вуксалів лінійки Теріос за вашим вибором з урахуванням особливостей регіону забезпечить:

підвищення енергії проросгання і схожості насіння;
появу ранніх і дружніх сходів у стресових умовах;
покращення життєздатності та імунітету проростків.

Результати виробничих випробувань показали, що обробка насіння Вуксалами лінійки Теріос сприяє формуванню прибавки врожаю
зернових колосових у межах 3-5 ц/га, що забезпечує отримання чистого додаткового прибутку на рівні 700—1200 грн/га.

Вуксали Теріос – відмінний старт для розкриття високого потенціалу!

Comments are closed.

Iнші культури