Низькі темпи збуту українського борошна та кон’юнктура ринку сировини тиснуть на ціни

Низькі темпи збуту українського борошна та кон'юнктура ринку сировини тиснуть на ціни

У поточному місяці на українському ринку пшеничного борошна зберігається тенденція поступового зниження цін пропозиції, яка фіксується з початку червня ц.р. та обумовлена, перш за все, невисоким інтересом до закупівель з боку споживачів.
Так, з початку серпня відпускні ціни на пшеничне борошно знизилися на 50-150 грн/т, а у окремих представників переробних підприємств центрального регіону країни – на 500 грн/т. Станом на 26 серпня ціни на готову продукцію вищого та першого сорту встановилися в межах 7650-9600 та 7350-9250 грн/т EXW відповідно. При цьому, за максимальними або наближеними до них цінами вдається здійснювати реалізацію лише деяким переробним підприємствам.
Додатковий тиск на ціни також надає перехід борошномелів на виробництво продукції із зернової нового врожаю, придбаної за нижчими цінами. Відзначимо також, що ще на початку серпня підтримку цінам на продовольчу пшеницю надавала висока конкуренція між представниками переробної промисловості та експортно-орієнтованими компаніями. Однак, з початку минулого тижня під тиском кон’юнктури світового ринку, ціни на зернову як в портах України, так і на внутрішньому ринку почали знижуватися. В даний час закупівлі пшениці 2 та 3 класу здійснюються мірошниками переважно за цінами в діапазонах 4400-4900 та 4250-4700 грн/т СРТ, що на 100-200 грн/т нижче показників тижнем раніше. Більш високі ціни озвучують лише поодинокі переробники південного регіону.

Comments are closed.

Iнші культури