Wuxal К Мах – дефіцит вологи менш відчутний

Wuxal К Мах – дефіцит вологи менш відчутний

Найбільш відчутних збитків посівам сільськогосподарських культур завдають атмосферні й ґрунтові посухи, які проявляються майже щорічно. Основною причиною зазначених негативних явищ науковці називають глобальне потепління. Зміна клімату уже призвела до того, що короткотермінові спекотні періоди стали ще сильнішими, а їх частота  ще більшою. Тому аграріям на сьогоднішній день, як ніколи, важливо пристосовувати свої технології до теперішніх реалій. Це стосується всього комплексу польових робіт, а зокрема і удобрення сільськогосподарських культур.

Калій є одним із найважливіших елементів живлення, необхідних для росту та розвитку сільськогосподарських культур. В рослинах він бере активну участь у білковому і вуглеводному обмінах, активує діяльність ферментів, регулює процеси відкривання і закривання продихів на листках, поглинання вологи кореневою системою, що сприяє раціональному й ефективному використанню води. Тому забезпеченість рослин калієм підвищує їх стійкість до посухи, несприятливої дії високих і низьких температур.

Найвища чутливість до рівня забезпеченості калієм спостерігається у рослин високого виносу – соняшнику, ріпаку та цукрових буряків. Злакові культури потребують калію, хоча і в меншій кількості, ніж соняшник чи ріпак, але тут потрібно зважати на можливість запобігання вилягання посівів і запобігати цьому шляхом оптимізації калійного живлення.

Ґрунти України мають досить контрастний вміст калію, Найнижча забезпеченість культур калієм спостерігається у ґрунтах легкого гранулометричного складу в Поліссі. Водночас у Лісостепу та особливо у Степу вміст калію є досить високим. Проте дефіцит вологи навіть у ґрунтах із дуже високим вмістом калію може спричинити зниження надходження останнього до рослин.

У такі періоди раціональним виходом із цієї ситуації є застосування листкового живлення продуктами із високим вмістом Калію.  Wuxal K Max – це висококонцентрована калійна суспензія для живлення калієфільних культур та зменшення стресу рослин, пов’язаного з дефіцитом вологи, що з успіхом застосовується у багатьох європейських країнах.

Відтепер завдяки компаніям «Агрозахист Донбас» та Unifer цей продукт доступний і в Україні. У своєму складі Wuxal K Max містить 453 г/л калію, 480 г/л сірки, а також азот, марганець та цинк. Завдяки вмісту цих елементів підвищується стійкість сільськогосподарських культур до посухи.

Дослідження з вивчення ефективності застосування Wuxal K Max на посівах соняшнику проводилось фахівцями ТОВ «Агрозахист Донбас» та ТОВ Unifer  у ФГ «Біцан» Кривоозерського району Миколаївської області. Препарат вносився у фазу «зірочки». Слід зазначити, що період внесення характеризувався гострою атмосферною та ґрунтовою посухою. Перші результати вражаючі: врожайність соняшника на контролі склала 26,7 ц/га, в той час як при застосуванні  Wuxal K Max в дозі 2 л/га вона зросла до 36,6 ц/га. Дослідження продовжуємо…

Comments are closed.

Iнші культури