Аграрний товарообіг між Україною та Китаєм за 5 місяців 2019 року склав більше $860 млн

Аграрний товарообіг між Україною та Китаєм за 5 місяців 2019 року склав більше $860 млн

Китай є одним з ключових торговельних партнерів України в сфері АПК, який стабільно входить в ТОП-5 країн-імпортерів української аграрної продукції. Так, за 5 місяців ц.р. аграрний товарообіг між країнами склав понад $860 млн., при цьому експорт досяг $795 млн. Про це поінформувала в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева, повідомила 4 липня прес-служба Мінагрополітики.

«Співпраця України та Китаю в галузі сільського господарства має стратегічний характер, а інвестиції в аграрну сферу України – це запорука продовольчої безпеки Китаю та світу в цілому. Україна сьогодні активно працює над питанням диверсифікації ринків експорту вітчизняної продукції аграрного комплексу, а КНР зацікавлена в диверсифікації імпорту такої продукції. Тому на сьогодні поглиблення співпраці між нашими країнами є надзвичайно актуальним і необхідним», – акцентувала О.Трофімцева.

Також повідомляється, що Україна та Китай планують розпочати роботу над рамковим документом, який зафіксує напрямки співпраці між Мінагрополітики України і Національною адміністрацією продовольчих та стратегічних резервів КНР. Прогнозується, що документ буде підписаний до кінця 2019 р.

Comments are closed.

Iнші культури